Zekat Verilen Kimsenin Zengin Olduğu Ortaya çıksa Ne Yapmak Gerekir?

fakir olduğu zannedilerek zekat verilen kimsenin daha sonra şer2an zengin olduğu ortaya çıksa ne olur?zekat geri alınır mı?alınmazsa zekat geçerli olur mu?

Fakir zannıyla zekât verilen kimse, zengin olduğu sonradan anlaşılsa, - araştırma yapılmışsa­- verilen zekât geri alınmaz. Araştırma yapılmadan verilmişse yeniden vermek lâzım gelir. (Büyük İslâm ilmihali S. 363 Madde 107-108)

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
Haramiler | Bitkiler