Flört yapmak ve cinsel içerikli sohbet etmek günah mı

iyi günler çok acil cevap arıyorum şimdiden Allah razı olsun. ben istemeyerekte olsa bir erkek arkadaş edindim sadece iki kere görüştüm malesef el ele de tutuştuk öpmüşte bulundu daha sonra ileri fasada konuşmalar kötüye doğru gitti mesaj ve telefon yoluyla kötü tarzda konuşmalarımız oldu şehvetli şekilde bu bir zina biliyorum:( şeytanın oyununa geldik şimdi tevbe ediyoruz acaba yapılması gereken bir başka usul var mıdır Rabbim affetsin bir de kuranda nur suresinde geçiyor zina işleyen kadın ve erkek zina işlemeyen normal biriyle evlenemez haramdır diyor bende bu safada başkası ile evlenmem haram mıdır? ne yapmam gerekiyor şuan erkek arkadaşımda pişman ama hala bırakamıyoruz birbirimizi arada soruyor ama fazla konuşmayı kestik görüşmüyoruz ne yapmamız gerekir affedilmek için her yolu denemek istiyorum LÜTFEN yardımcı olun..!!

Zina etmek Allah'ın haram ve yasak kıldığı büyük günahlardandır.
Kur'anı Kerimde geçen "zina eden ancak zina edenle evlenebilir" ayetinden maksat,zina (cinsel ilişki) fiilini işleyen kimseler içindir.Her ne kadar yabancı bir kimse ile nikahsız konuşmak görüşmek haram ve yasak olsa da zina fiilini işlemek kadar cezası büyük değildir.

Bu durumda yapmanız gereken pişmanlıkla tevbe'i nasuh (bir daha yapmamak üzere) ile tevbe etmenizdir.Zira Cenabı Hak "Ey İman edenler sizler tevbe-i nasuh ile tevbe edin" buyurmuştur.Siz sadece geleceğinizden endişe etmek yerine bu yaptıklarınızdan gerçekten pişmanlık duyuyor iseniz işlediğiniz günaha devam etmeyi bırakırsınız.zira işlenen günaha ısrarla devam etmekte zina kadar büyük günahlardandır.

Yabancı erkekle görüşmek, erkek arkadaş, bir erkekle şehvetli konuşmak, erkek arkadaş ile öpüşmek, erkeklerle konuşmak zinamı dır,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..