Miraç gecesi kılınacak namazın mükafatı....

Bu akşam Miraç kandilinde kılınacak namazın sevabı nedir?

Miraç gecesi kılınacak namaz hakkında Rasulüllah Efendimiz: "Receb ayında bir gece vardır.O gece ibadet bin yıl ibadet sevabına eşittir ki,O gece Miraç gecesidir.Yani Receb'i şerifin 27. gecesidir.

Bir Kimse ol güne hürmet edip saim(oruçlu) olur,gecesinde de 12 Rek'at namaz kılsa,ve her rek'atte 1 Fatiha ve yüz ihlas okusa Hak Teala o kimseye bin yıllık ibadet sevabı verir,ve onun yirmi yıllık günahını af eder."

Namazdan fariğ olunca (namaz bitince)oturup Cenabı Hakka layık senalar ve Rasülüllah Efendimize salevatı şerife getirilir.Ve mümiler için dua ve istiğfar edilir.

Daha sonra 4 def'a Fatiha okuyup,Cenabı Haktan hacet dilenir.Haram olan bir hacet (ihtiyaç) dilemezse istediği her haceti makbul olur.Kabul edilecek duanın en küçüğü de onun Cehennem2den azat olmasıdır.

Bu namaz Her rek'atte FAtiha'dan sonra 10 ihlas okuyarak 12 rek'atte kılınır ancak 100 ihlas okuyarak kılarsa bu sevaba nail olur.Ayrıca bu namazı 100 ihlasla kılınan namaz sebebi ile kişinin namaz borcu olmadan huzuru ilahi'ye çıkacağı ümid edilir.

Miraç kandilinde kılınacak namazın sevabı, Miraç namazının mükafatı, Miraç'ta kılınacak namazın sevabı nedir, miraç namazı kılanların alacağı mükafat, miraç namazının kılınışı,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..