Hamilelikte cinsel ilişki caizmidir?

hocam eşim hamile ve ben uzun süredir kendime hakim olmaya çalışıp zinadan uzak duruyorum ama bazen kısa süreli film izleyip duşa gidiyorum ve gusül abdestimide alıyorum ama sıkıntıda hissediyorum o görüntüler, o an ki durumumdan abdest anımda kendimden iğreniyorum.. diyorumkı namaz kılıyorum böyle şeyler nasıl düşünüyorum ve neler yapıyorum deyip şevkim kırılıyor açıkcası.. diğer yandan zinadan iyidir diye rahatlatıp sürekli de tövbe ediyorum ama kendimi riayakar hissediyorum yaradanıma karşı.. ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım aklım karmakarısık..

Bir günahtan sakınmak için başka bir günah işlenmez.Cenab-ı Hak kullarının bütün ihtiyaçlarını helalinden karşılamaları için onlara her türlü yolu göstermiş ve bildirmiştir.

Ayrıca eşinizin hamile olmasının sizin böyle bir günaha meyletmenizle alakasını anlamış değilim .Zira Adet (hayız,aybaşı)zamanlarının dışında eşler ile her türlü mübaşeret (cinsel ilşki)caiz ve helaldir.Hamilelik buna engel değildir.

Eğer bebeğin sağlığı açısından bir sıkıntı var ise o zaman bu halinizi(ihtiyacınızı)eşinizle paylaşmalı ve zarar vermeyecek şekilde ihtiyacınızı helalinden gidermelisiniz.

Nasılki,bir erkeğin hanımı adetli(hayız'lı)iken dizkapağı ile göbek arasına doğrudan dokunmadıktan sonra, onunla her türlü cinsî oynaşmasında ve bir sakınca yok ise,hamilelik gibi bir zaruret halinde de karısının eliyle ya da vücudunun başka yerleriyle tatmin olmasında da bir sakınca yoktur.

hamile eş ile cinsel ilişki, Hamile eş ile cinsel ilişki caizmidir, eşi hamile olan kimse zinadan nasıl korunur,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..