Namaz vakti ne zaman biter

Bir sonraki namaza ne kadar kalana kadar vakit namazı kılınabilir. Mesela şu an saat 14:34 ikindi ezanına 36 dk. var. öğlen namazı kılınabilir mi?

Her namazı vaktinde kılmak gerekir.

Sabah namazı; güneş doğumuna kadar kılınabilir.

Öğle namazı: ikindi ezanı okununcaya kadar kılınabilir. Eğer asrı sani vakti biliniyorsa. Asrı sani vakti girmedi ise yine kılınabilir.

İkindi namazı: akşam ezanına kadar okunabilir. Fakat güneş batımına son 45 dakka kala kerahat vaktidir. O zaman kadar geciktermemekte fayda vardır.

Akşam namazı: Yatsı ezanı okununcaya kadar kılınabilir

Yatsı Namazı: Öğle namazı vaktinin geceye denk geldiği saate kadar kılmanız tavsiye edilir. Yine kılamadınız ise sabah ezanından 15-20 dakika öncesine kadar eda etmelisiniz.

Namaz vakti, Namaz vakitleri,

Yorumlar (2)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla

  • biilgi  - CVP:Cvp: Namaz vakti ne zaman biter
    Yatsı namazının vakti bize göre imsak vaktine kadar sürmektedir. Fakat bu vaktin girdiği saatte alınan sevapla bir olacağı anlamına asla gelmez. Bu bir kolaylıktır. Aksini iddia eden hiç bir ehli sünnet alimi olmamıştır. FAKAT günümüzde marka olmak isteyen, adını duyurmak isteyen ya da fitne sokmak isteyen ünvanlı yarımlar televizyonlar ya da kendi siteleri üzerinden böyle iddialarda bulunarak gündeme gelmeye çalışmaktalar. Onlardan uzak durmak en hayırlısıdır.
  • Abdallah  - Cvp: Namaz vakti ne zaman biter
    Konu ile ilgili herhangi bir delil olmadığı halde nasıl yatsı vaktini sabaha kadar uzatabiliyorsunuz. kafanıza göre neden fetva veriyorsunuz. Kuran da namaz vakitleri açıkca yazmaktadır


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..