2016 İlk Teravih Ne Zaman Kılınacak?

2016 ramazan ayının ilk teravih namazı hangi akşam kılınacak? 2016 İlk teravih ne zaman başlıyor?2016 Teavh namazı başlangıcı

2016 yılının ilk teravih namazı 5 HAZİRAN PAZAR GECESİ yatsı namazından sonra kılınacak ve gece 12 itibriylede ilk sahuru yapılcak
Ramazan ayının başlangıcı olan bu gecede , geceden istifade etmek için bir tesbih namazı kılmalı ve hatmi enbiya yapılmalıdır.Teravih namazı,Ramazan ayına mahsus ,yirmi rekatten ibaret bir sünneti müekkededir. Bu namaza Peygamber Efendimiz (s.a.v.)dört halifesi (rıdvanulahi aleyhim ) devam etmişlerdir. Teravih namazının cemaatle kılınması da sünneti kifayedir.

Mescitlerde ve camilerde teravih namazı kılındığı halde cemaatı terk edip evinde kılan kimse,fazileti terk etmiş olur.Bu kimse teravih namazını evinde de cemaatle kılsa, camide ve mescitlerde kılınan teravih namazının sevabına ve faziletine eremez.

Hadisi şerif'de :Her kim Ramazan ayında inanarak ve sevabını Allah'dan bekleyerek teravih namazı kılarsa onun geçmiş günahları bağışlanır" buyrulmuştur.

2016 Ramazan ayı teravih namazı ve sahur vakitlerini oturduğunuz ile göre aşağıdaki takvimimizden takip edebilirsiniz:

http://imsak.ezan.net

http://imsak.ezan.net/istanbul-imsak-saati.html

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
Haramiler | Bitkiler