dua

Bir arkadaşım var aramızda bazı sorunlar oldu ve konuşmuyoruz artık.Banim kalbimi kırdı ama bunun farkında değil malesef ve bende ona beddua demiyeyimde güzel dualar etmiyorum çünkü canımı yaktı fazlasıyla.Ona ettiğim bu duaların bana bir zararı olur mu?

Arkadaşınla konuşmadığınızı ve nedenini en az senin bildiğin kadar oda biliyormu? Kalbinizin kırıldığının farkında olmadığını söylüyorsunuz.Ve fazlasıyla canınızı yaktığını söylüyorsunuz.
İnsan denen varlık akrabasının yanında nazlıdır,anne-babasının yanında her şeydir.Arkadaşın yanında ise kapalı kutudur.Akraba'yı bir şekilde idare edersiniz,anne -baba sizi devamlı himaye ederler.Ama, arkadaş çevresi naziktir."Men dakka-dukka" kaidesine bağlıdır.Yani herşey eşit ve karşılıklıdır.
Onunla arkadaşlığı bitirmeye karar verdiyseniz,darılmanızın ve kin beslemenizin gereği yok.Açık olmanın daima yararı vardır.Onunla yaptığınız arkadaşlık belki bu kadardır.Sonsuzadek sürmesi gerekmeyebilir,iyi bir şekilde ayrılmanız,ileride birbirinize tatlı hatıralar bırakabilir.Beddua etmenin kimseye yararı olmaz.Aslında bir arkadaştan beklenen tek ve en önemli şey senin hakkında iyi bir kanaat sahibi olmasıdır.Arkadaşlığınız devam etsin veya etmesin,bu dünyalara bedeldir.İşte o zaman o arkadaşına samimi ve içten güzel dualar edersin.Şimdilik bu kadar,güzel dualar etmeniz dileğiyle!

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..