Osmanlı İmparatorluğunda resim konusu

Osmanlı İmparatorluğu zamanında resim mevzuu yanlış anlaşılmış.Halbuki resim ve heykel aslında dine göre yasak edilmiş.Onun için Osmanlı da resim vesaire yokmuş.Bu konularda bize gereği kadar cevap vermenizi rica ederiz..

Bu iddia da doğru değildir.İslama karşı antipatisi olanlar,ya tarihimizi bilmemekte veya ona karşı olan hasmane tavrını,Müslümanlığa alaka gösterircesine ortaya koymaktadır.Zira Osmanlı İmparatorluğu zamanında İslamiyet yanlış anlaşılmış değildir.Açıkca ifade etmek gerekirse, o günkü ilmi seviyeye bu günün insanı ulaşabilmiş değildir.
Tamamen Şer'i bir devlet olarak kurulan "Osmanlı İmparatorluğu"böyle laflarla suçlanamaz.Ezeli istidadı,ebedi felakete müsait bulunan bu kimselere İslami hakikatları duyurmak ve göstermek adeta imkansız gibidir.Zira bunlar bir takım beyinsizler körler ve sağırlar gibidirler.
İslam düşmanlarının hali,kendisine yük vurulmasa da dilini çıkarıp soluyan mahlukatın davranışını andırmaktadır.İslamın bütün güzelliklerini,en ince teferruatına kadar,bunların gözlerinin önüne sermiş olsan onlar yine dillerini uzatacak ve salyalı ağızlarının mikroplu ifadelerini etrafa saçacaktır.

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..