Bankada çalışmak caiz mi dir?

ZİRAAT BANKASI SINAVINA GİRDİM ORADA ÇALIŞMAK CAİZMİDİR? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Faiz ve banka konuları tartışmalı olsada, bugünkü Türkiyesinde Bankada çalışmanın bir sakıncası yoktur.Neticede,çalışan kendi emeğinin karşılığını alır.

İçinde yaşadığımız düzen ve sisteme göre değerlendirme yapmak gerekir. Eskiden savaşlar toplarla tüfeklerle kılıçlarla olurdu. Şimdi bilgi ve para ile olmaktadır.

Mısırda muhammed mursi örneğinde olduğu gibi, Bir siyasi iktidarı mali zorlukluklar ve ekonomik yaptırımlarla yıpratıp daha sonra darbe ile indirebilmektedirler. Müslüman uyanık olmalıdır. Bugün türkiyede taksim gezi parkı olayların arkasında bile faiz lobisinin olduğunu unutmamak lazımdır. Ortada çok ciddi rakamlar dönmektedir. Müslüman gerekirse en kritik makamlarda bile olabilmelidir.

Darul islam'ın hükümlerine bakarak darulharp olan ülke ve toplumlara yönelik aynı fetva verilmez.

Bugün bankadan kredi kartı almak, hesap açtırmak, para çekmek, para havale etmek, fatura ödemek, kontör almak ve benzeri faaliyetlerin hepsi benzer kategori altında değerlendirilebilir.

Ziraat banka, Banka, bankada çalışmak,

Yorumlar (2)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla

  • ayşe yeşilbaş  - Cvp: Bankada çalışmak caiz mi dir?
    Rahmetli Timur taş hocam derki yağmurdan ıslansan bile onun altına girip korun ma
  •  - Cvp: Bankada çalışmak caiz mi dir?
    bir sakıncası yok mu? bu sitenin hocalarını bilmiyorum ilk defa girdim ama bankada çalışmanın bir sakıncası yok denilen bir siteye de fetva bakmak için bir daha girmem!


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..