1 Nisan Kutlamalarının Müslümanlar İçin Tehlikesi

1 nisan ,nisan 1 adı altında yapılan şakaların menbaı nedir? Nisan 1 şakası aslında nedir? Müslümanlar için tehlikeli olan nisan 1 şakaları

1 Nisan hristiyanlarca müslümanların topluca katledildiği günü kutlamak amacıyla tertiplediği ve her türlü hileyi mübah gördükleri bir gündür.Batıya özentisi günden güne artan müslümanların "eğlence ve eğlendirme günü "zannedip birbirlerine türlü şakalar yaptığı 1 nisan'ın, aslında müslümanların hile ile kılıçtan geçirildiği günün anısı olarak kutlandığını biliyormuydunuz? Batıdan gelen her şeye gözü kapalı atlayan ve onlardan daha çok itibar eden müslümanlar acaba haçlı keferelerinin aslında kendilerine güldüklerinin farkındalar mı?Acaba ehli küfrün adet ve günlerine itibar ve önem vermenin ve onlar gibi yaşamanın küfre giden bir basamak hatta küfrün kendisi olduğunun ne kadar farkında?Aslında şakalar yaparak veya gülerek ortak olduğumuz bir nisanın aslı nedir? Nerden çıktı bu Nisan 1?Şöyleki:

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya'daki Endülüs müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil, "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım" der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz..." dediklerinde Haçlı ordusu komutanı "Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR. İşte o gün bugündür. 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır..

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..