Rüya'ya itibar edilir mi?

Rüyamda bilmediğim bir yerde yeni yapılan yüksek binaların arasında dolaşıyorum..güya bir arkadaşım oralarda bir yere taşınmış onun evini arıyorum..bu tür bir rüyayı daha öncede görmüştüm anlamı nedir cevaplarsanız sevinirim

Görülen rüyalara itibar edip onlardan bir anlam çıkarmaya çalışmanın bir manası yoktur.Adı üstünde rüya da görülen şey rüya'dır.Ayrıca görülen rüyalar herkese ulu orta anlatılmamalı,onlara yorum yaptırılmamalıdır.Te'sirinde kalınan bir rüya ancak onu hayırlı şeylerle yorum yapacak kimseye tabir ettirilmelidir.

Zira Peygamber Efendimiz(s.a.v.) "Rüya tabir edilinceye kadar tek ayağı üzerinde duran kuş gibidir.Tabir edildikten sonra iki ayağı üzerine düşer" buyurmuştur.Yani tabir edilmeyen rüya olduğu haliyle kalır,Tabir edilikten sonra ise iki ayağı üzerine düşer yani yormlandığı şekilde geçekleşir.
Ancak her zaman kötü görülen rüya kötüye,güzel rüya da iyiye işaret etmez tam tersi de olabilir.Onun için görülen her rüyayı herkese anlatıp yorum beklememek lazımdır.

Ayrıca yatarken abdestli yatağa girmek ve yatmadan evvel 1 Fatiha üç ihlası şerif ile "Allahümme bismüke emütü ve ahya"dua'sını okumak lazımdır.Bu şekilde yatmak korkulu ve fuzulü rüya görmeye mani olur.

rüya görmek, Rüya tabiri, Rüya anlatmak, Rüya tabir edilirmi, Rüyaya itibar edilir mi, Rüyayı anlatmak doğrumudur,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..