Ramazanın ilk gecesi kılınacak hacet namazı...

Ramazan ayının başında kılınacak namazda hangi dua okunur?Ramazanın ilk gecesine mahsus hacet namazı nasıl kılınır?Ramazanın ilk gecesi nasıl ibadet edilir?

Ramazanı şerifin ilk gecesi mümkünse bir tesbih namazı kılınmalı ve hatmi enbiya yapılmalıdır.Birde bu geceye mahsus kılınacak iki rekat'lık şükür namazı kılınır.
Bu akşam teravih namazıda kılınır ancak teravih namazı yatsı namazından sonradır. bu namaz ise akşam ile yatsı arasında yani akşam namazının peşine kılınır?

Bu şükür namazı,Şaban'ın son gününü Ramazanın ilk gününe bağlayan gece,Ramazanı şerifin ilk akşamı olması itibarıyla,akşam ile yatsı arasında kılınır.

Bu iki rekatlık teşekkür namazınaşöyle niyet edilir: "Ya Rabbi,Ramazan'ı şerif ile müşerref kıldığın için..."Allahü Ekber.."

Namaz içinde birinci rekatte,1 fatiha 1kevser(inna a'tayna)ikinci rekatte,1 fatiha 1 ihlası şerif(kulhü vallahü ehad) okunur.

Namazdan sonra:70 istiğfar(esteğfirullahel-azıım ve etübü ileyk) 70 salevat-ı şerife(salatı münciye okumak daha faziletlidir) okunup dua edilir.

Not:tesbih namazının kılınışını hatırlamak isterseniz şu link'ten ulaşabilirsiniz...

http://www.fetvalar.com/sorularla-cevabi-1058.html

ramazanın başında kılıacak namaz, ramazanda kılınacak hacet namazı, ramazanın ilk gecesi kılınacak namaz,

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..